Догляд за хворими, які перенесли інсульт

Найчастіше від інсультів страждають люди похилого віку, з підвищеним артеріальним тиском, цукровим діабетом або атеросклерозом. У стаціонарних відділеннях медичних закладів Києва хворі одержують необхідне лікування. Після виписки з лікарні пацієнтам необхідний додатковий догляд у домашніх умовах, під наглядом лікаря та медичної сестри.

Догляди патронажної служби «Турбота» можуть надати професійну допомогу з догляду за хворими, які перенесли інсульт. Співробітники нашої фірми чітко виконуватимуть приписи лікарів, регулярно вимірюватимуть артеріальний тиск, температуру тіла та пульс своїх підопічних, стежитимуть за станом випорожнень та сечовипусканням. Всі ці дані можуть бути записані в спеціальний зошит. Доглядальниця патронажної служби повідомляє про найменшу зміну стану пацієнта його родичам і лікарю.

Велике значення має приміщення, де знаходиться хворий. Кімната має бути світлою, ізольованою від стороннього шуму. До обов'язків доглядальниці патронажної служби «Турбота» входить регулярне провітрювання приміщення, проведення вологого прибирання, дотримання температурного режиму в приміщенні. Для профілактики виникнення пролежнів та застійних явищ у легенях співробітники патронажної служби кожні 2-3 години перевертають хворого, роблять спеціальний масаж. Якщо доглядальниці помічають хоча б найменші почервоніння на шкірі свого підопічного, вони проводять гігієнічні процедури для усунення цих явищ. Зазвичай для цього використовується розчин калію перманганату або камфорного спирту. При виникненні пролежнів доглядальниці патронажної служби обробляють уражені ділянки маслом обліпихи або серміоновою маззю. Усі препарати набувають родичі пацієнта. Також для профілактики пролежнів рекомендується використовувати спеціальні надувні круги та матраци.

У людей, які перенесли інсульт, можуть спостерігатися зміни у характері. Іноді з'являється зайва плаксивість чи дратівливість. Можуть відбутися порушення мови та пам'яті. Доглядальниці патронажної служби з розумінням ставляться до таких видів розладів, але не потурають хворому, а намагаються уникати конфліктів. Через зайнятість родичів саме працівники патронажної служби постійно розмовляють зі своїми підопічними, розповідають їм про них самих, підтримують бесіду на тему, що цікавить пацієнтів. Доглядальниці читають пацієнтам газети, книги, обговорюють прочитане. Співробітники патронажної служби вчать хворих правильно готувати, чітко вимовляти усі звуки. Необхідно пам'ятати, що внаслідок інсульту відмирає частина клітин мозку. Процес відновлення займає певний час. Цей час може бути досить тривалим. Успішна реабілітація залежить не тільки від лікарських препаратів, а й від персоналу, який знаходиться поряд із хворим.

Догляди патронажної служби «Турбота» мають необхідний досвід роботи з пацієнтами, які перенесли інсульт. Вміння нашого персоналу, помножене на бажання жити повноцінним життям найхворішого, дасть чудові результати. Ми допоможемо вашій близькій людині повернутися до активної діяльності. Все в наших руках!