Послуги доглядальниці для людей похилого віку

Захворіти може кожна людина. Якщо в молодому віці недуги переносяться легше, то людям похилого віку складніше впоратися з різними хворобами. На їх одужання йде більше часу.

Доглядальниці патронажної служби «Турбота» беруть до уваги ряд факторів під час догляду за пацієнтами похилого віку:

  • Збереження максимально можливої фізичної активності літньої людини.
  • Виконання звичних щоденних обов'язків пацієнтом за допомогою працівника патронажної служби (якнайдовше).
  • Поважне ставлення до почуття власної гідності та незалежності літньої людини.

Доглядати за старим хворим пацієнтом непросто. Доглядальниці патронажної служби «Турбота» пильно стежать за станом своїх підопічних та відзначають найменші зміни у їх поведінці.

Догляд за лежачими хворими

Для пацієнтів, прикутих до ліжка, співробітники нашого агентства виконують "пасивні" гімнастичні вправи. Доглядальниці розминають м'язи хворого, згинають і розгинають кінцівки. Ці процедури є обов'язковими, тому що за постійної нерухомості суглоби можуть "застигнути". А це може стати причиною виникнення сильних болів у лежачих пацієнтів.

Пацієнти з порушенням дихальної функції

Хворі, у яких існують проблеми з дихальною системою, також отримують якісний відхід від фахівців нашої служби. Для зменшення болю в ділянці грудної клітки доглядальниці кладуть спати літніх пацієнтів у крісло. Бажано зафіксувати спину у вертикальному положенні. Це полегшує стан хворого та дає можливість спокійно відпочити. Також необхідно поставити біля крісла склянку молока чи чаю. Ці напої допоможуть зняти біль, якщо пацієнт прокинеться серед ночі. Усі нюанси враховуються доглядальницями нашої служби.

Система харчування пацієнтів похилого віку

Працівники фірми «Турбота» стежать за раціоном своїх підопічних. Якщо людина похилого віку страждає від анемії (малокров'я), то наш працівник обов'язково скаже родичам про необхідність вживання пацієнтом їжі, багатої залізом.

При ожирінні хворого також дуже важливо дотримуватися правильного режиму харчування. Доглядальниці патронажної служби акуратно пояснюють пацієнтові, чому йому не слід вживати шкідливу їжу. Люди похилого віку вразливі, тому проводити розмови з ними слід дуже обережно.
Також співробітники нашої служби складуть компанію своєму підопічному під час трапези. Для людей похилого віку це іноді важливіше, ніж сама їжа.

Догляди чітко дотримуються приписів дієтологів. Якщо пацієнт потребує певного харчування, то він обов'язково його отримає від працівників нашої патронажної служби.
Велика увага приділяється травному тракту літніх пацієнтів. Доглядальниці агентства «Турбота» знають, що з віком знижується еластичність стінок кишечника, виникають проблеми у роботі шлунка. Пацієнти можуть періодично страждати від запорів чи діареї. Співробітники патронажної служби коригують раціон харчування своїх підопічних залежно від стану їхньої травної системи.

Надання допомоги при нетриманні

Нетримання сечі є поширеною недугою серед пацієнтів похилого віку. Основною причиною виникнення цього захворювання можуть бути різні інфекції, стреси, зниження еластичності сечового міхура. Доглядальниці патронажної служби допоможуть пацієнтам вчасно дістатися туалету. У випадку, якщо людина похилого віку не встигла дійти до потрібної кімнати, працівники нашого агентства проведуть необхідні гігієнічні процедури, переодягнуть клієнта, приведуть приміщення в порядок, помиють підлогу, випрають білизну. Нетримання може діяти на пацієнта гнітюче. Доглядальниці мінімізують неприємні відчуття пацієнта у зв'язку з мимовільним сечовипусканням та дефекацією.

Підтримка температури тіла

Дотримання температурного режиму також відіграє важливу роль при догляді за хворими похилого віку. Літні люди не завжди усвідомлюють, що їхнє тіло втрачає тепло, особливо якщо їх рухи обмежені. Лежачим хворим складно підтримувати температуру свого тіла на потрібному рівні. У такому разі доглядальниці патронажної служби вживають заходів щодо усунення гіпотермії.

Гігієна шкірних покривів

Зміст шкірних покривів пацієнта в чистоті є одним із першочергових завдань доглядальниць патронажної служби «Турбота». Шкіра має бути чиста, насухо витерта. Особливу увагу слід приділяти складкам на тілі та іншим важкодоступним місцям. Не варто занадто енергійно відтирати бруд або коросту, тому що можна пошкодити занадто тонку та чутливу шкіру пацієнтів похилого віку. Доглядальниці патронажної служби «Турбота» застосовують спеціальну теплу олію для обробки особливо проблемних ділянок. Після того, як шкіра, що відмерла, і бруд відійдуть, медичний працівник наносить спеціальну лікувальну мазь або дитячий крем. Догляд за статевими органами пацієнтів похилого віку дуже важливий. Їх промивання здійснюється двічі на день. Якщо доглядальниця помічає якесь запалення в цій галузі, то обов'язково повідомляє про це родичам пацієнта та лікарю.

Догляд за волоссям та нігтями

Часто хворий похилого віку не має змоги відвідувати перукаря. Доглядальниці патронажної служби успішно впораються з доглядом за волоссям свого підопічного. Чищення вух також належить до обов'язків наших працівників. Усі процедури виконуються дуже акуратно та дбайливо, з урахуванням віку та стану пацієнта. Якщо ж у хворого виникають проблеми зі слухом, тоді йому необхідно звернутися до фахівця.
Нігті літнього пацієнта не повинні бути занадто довгими. ).

Гігієна порожнини рота

Персонал патронажної служби допомагає своїм пацієнтам чистити зуби двічі на день, стежити за гігієною ротової порожнини. Після кожного прийому їжі проводиться полоскання рота. Якщо у людини похилого віку замість рідних зубів є протези, то вони обов'язково опускаються в спеціальний розчин на ніч.

Турбота про зір пацієнтів

Зір літніх людей часто страждає від віку. Доглядальниці патронажної служби «Турбота» стежать за тим, щоб окуляри пацієнтів були завжди чистими. Якщо хворий переніс операцію на очах, наші працівники виконуватимуть з ним процедури відновлення зору.

Забезпечення безпеки людей похилого віку

Дуже важливо забезпечувати безпеку пацієнтів похилого віку. Літні люди можуть падати, а це дуже небажано у їхньому віці. Кістки людей похилого віку більш тендітні і зростаються дуже довго. Доглядальниці патронажної служби максимально піклуються про безпеку своїх пацієнтів. Наші працівники стежать за тим, щоб у нічний час доби біля пацієнта горіло приглушене світло. Також доглядальники контролюють наявність освітлення в коридорах, на сходових майданчиках, тобто в тих місцях, де може ходити їхній підопічний.

Все вищезгадане, і багато іншого зроблять для ваших близьких доглядальниці нашої патронажної служби. Ми забезпечимо ваших родичів похилого віку турботою та любов'ю, які так необхідні їм.